Katalog

Dostępność
Stan:

Nowe produkty

Promocje

Płoty/ekrany 

Jest 11 produktów.
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów
Pokazuje 1 - 11 z 11 elementów

Renowacja drewnianego płotu

Drewniane ogrodzenie wygląda pięknie, ale wymaga stałej pielęgnacji, by na długie lata zachować estetyczny wygląd sęków. Jeśli zaniechasz regularnej impregnacji desek, konieczna będzie ich wymiana, po zaledwie kilku sezonach. Jak powinna przebiegać renowacja drewnianego płotu, by na długo pozostał ozdobą posesji?

Jak zaimpregnować drewniany płot

Ochronę deskom zapewnia impregnacja. Odpowiednie zabezpieczenie drewna sprawia, że materiał nie chłonie wody, a w efekcie nie pęcznieje i nie pęka. Jest też odporny na biokorozję. Prawidłowa impregnacja tworzy także barierę ochronną przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Zwróć uwagę na przeznaczenie impregnatu i jego cechy. Większość środków działa kompleksowo, jednak zdarzają się te o wąskim zastosowaniu, na przykład tworzące wyłącznie powłokę wodoodporną. Czym konserwować drewno użyte jako budulec ogrodzenia?

Wybrany preparat musi głęboko wniknąć w strukturę deski. Najlepiej aby działał w sposób kompleksowy – zmniejszał chłonność drewna oraz zabezpieczał ogrodzenie przed czynnikami atmosferycznymi jak słońce czy deszcz.

Impregnaty do renowacji płotu

Olej Tarasowy OSMO, Olej ochronny UV KOLORLazura olejna do ochrony drewna