Katalog

Dostępność
Stan:

Nowe produkty

Pielęgnacja mebli drewnianych 

Jest 8 produktów.
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów

Pielęgnacja mebli drewnianych

Jeśli będziemy ostrożnie obchodzić się z drewnianymi meblami, przetrwają dziesiątki lat. Największy wpływ na zmiany struktury drewna oraz jego wygląd ma przechodzenie pomiędzy stanem wilgotności a suchości. Z tego też względu tak istotna jest odpowiednia pielęgnacja drewnianych elementów znajdujących się na zewnątrz. W trakcie opadów deszczu drewno wchłania wodę przez co rozszerza się i jakiekolwiek szczeliny pomiędzy poszczególnymi elementami drewnianymi zanikają. Zupełnie odwrotnie sytuacja wygląda w trakcie upałów gdzie drewno wysycha, kurczy się i przez to zmniejsza się szerokość drewnianych elementów. W związku z takimi zmianami systematycznie czyszczenie drewnianych mebli jest tak istotne. W naszym sklepie znajdą Państwo specjalistyczne środki do czyszczenia tarasów.

Środki do pielęgnacji mebli drewnianych olejowanych

Środków do pielęgnacji drewnianych mebli olejowanych jest na rynku bardzo wiele. Warto jednak, przed zakupem sprawdzić ich jakość. W naszym sklepie znajdą Państwo wyłącznie najwyższej jakości, niemieckie produkty marki Osmo. Powłoki mikroporowate zapewniają lepszą ochronę mebli ogrodowych niż konwencjonalne farby, bejce i lakiery do drewna, ponieważ nie pękają i nie łuszczy się pod wpływem warunków atmosferycznych czy uszkodzeń mechanicznych.

Wybór odpowiedniego środka do pielęgnacji mebli ogrodowych zależy w dużej mierze od rodzaju drewna i jego odporności na działanie promieni słonecznych. Generalnie im więcej pigmentów zawartych w farbie, tym lepsza ochrona drewna przed promieniami ultrafioletowymi. Gatunki rodzime są podatne na uszkodzenia przez promienie UV, do ich ochrony najlepiej jest stosować kolorowym olejem lub lazurą do drewna (w przypadku świerka i sosny zalecana jest ciemna glazura lub nawet matowy olej do drewna). Z drugiej strony oleiste drewno egzotyczne (takie jak teczyna) można nawet pokryć bezbarwną powłoką. Szczegółowe zalecenia dotyczące powłok można znaleźć na naszych podstronach produktów. Należy przy tym pamiętać, że produkty Osmo należy nakładać na surowe drewno lub na istniejącą powłokę Osmo. 

Czym czyścić drewniane meble?

O drewniane meble należy regularnie dbać! Aby usunąć resztki kurzu z powierzchni (którą należy czyścić co kilka dni), należy użyć miękkiej niestrzępiącej się bawełnianej szmatki. Do codziennej pielęgnacji warto użyć płynu do czyszczenia na zewnątrz, to praktyczny środek do codziennego czyszczenia i pielęgnacji drewnianych mebli ogrodowych w praktycznej butelce z rozpylaczem. Zawiera mydło na bazie naturalnych olejów, które zapobiega wysychaniu drewna podczas czyszczenia. Zawiera rozpuszczalne w wodzie składniki czyszczące i nie pozostawia smug, pozostałości ani nalotów na drewnie. Płyn jest przyjazny dla skóry, biodegradowalny, bezemisyjny, nie zawiera barwników, substancji zapachowych ani rozpuszczalników. 

Pielęgnacja i konserwacja mebli drewnianych

Do pielęgnacji mebli drewnianych możemy użyć środka do czyszczenia tarasów. To bardzo wydajny koncentrat, który usuwa uporczywe plamy i głęboko oczyszcza powierzchnię drewna. Środek będzie idealny do konserwacji mebli drewnianych a przy tym łatwy w użyciu. 

Środki do pielęgnacji drewna

Czasami może się zdarzyć, że nasze meble ogrodowe wyszarzeją z powodu nadmiaru promieni słonecznych. W tej sytuacji powinniśmy natychmiast przystąpić do odrestaurowania naszych mebli ogrodowych. W tym celu warto zaopatrzyć się w zestaw do pielęgnacji mebli ogrodowych. Przy użyciu takiego zestawu możemy skutecznie usunąć szary kolor i przywrócić drewnu dawny blask!

Meble woskowane

W przypadku mebli woskowanych należy unikać wilgoci. Meble woskowane nie powinny być narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, chłodu czy znajdować się w pobliżu grzejników. Przestrzeganie zasad prawidłowego przechowywania woskowanych mebli jest bardzo ważne, ponieważ to wyjątkowo delikatny rodzaj mebli. 

Meble woskowane są wrażliwe i delikatne, dlatego do pielęgnacji warto używać wyłącznie miękkich szmatek flanelowych. Podstawowym zabiegiem pielęgnacyjnym jest systematyczne usuwanie kurzu przy pomocy suchej ściereczki. Nie zwlekaj z pielęgnacją mebli woskowanych! Kurz, który długo zalega na powierzchni, wbija się w strukturę drewna i jest bardzo trudny do wyczyszczenia. Jeśli potrzebujemy doczyścić woskowane meble, najlepsze będą środki z dodatkiem wosku.  Takie środki nie tylko pielęgnują, ale i uzupełniają wytartą substancję tworząc kolejną, spójną warstwę ochronną. Woskowanie pogłębi naturalny kolor drewna i zatuszuje rysy czy ubytki. Co więcej, woskowana powierzchnia ma właściwości antystatyczne, dzięki czemu kurz nie będzie osadzał się na tego typu meblach, co jest niewątpliwą zaletą wśród alergików.