Katalog

Dostępność
Stan:

Nowe produkty

Bezbarwne impregnaty do drewna  

Jest 4 produktów.
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Bezbarwne impregnaty do drewna

W tej kategorii znajdziesz bezbarwne impregnaty do drewna, które pomogą Ci zabezpieczyć drewniane elementy (altany, drzwi oraz okna, domki letniskowe, meble ogrodowe, płoty) na wiele lat. Drewno jest materiałem o szerokich walorach estetycznych, ładna, dobrze zadbana architektura przydomowa, wykonana z drewna potrafi zwieńczyć i pięknie uatrakcyjnić nasze podwórze oraz wzbudzać podziw odwiedzających nasz gości. Jeśli zależy Ci, aby wykonana z drewna konstrukcja zachowała swój piękny kolor i eleganckie wykończenie, z pewnością chciałbyś wiedzieć jak ją zabezpieczyć. 
Impregnat do drewna bezbarwny, w przypadku ochrony drewna na zewnątrz powinien konserwować drewno przed nadmiernym nasłonecznieniem, by podatne na szarzenie deski mogły wytrzymać znacznie dłuższy okres czasu. Promieniowanie słoneczne UV to jedna z najczęstszych przyczyn, przed którą nasze drewno traci na jakości, dlatego warto temu zapobiegać. Rekomendowanym przez nasz sklep produktem w postaci bezbarwnego impregnatu, będzie z całą pewnością bezbarwny olej ochronny uv. Olej chroni i konserwuje drewno na wiele lat. Bezbarwna powłoka znacznie opóźnia proces szarzenia drewna na powierzchniach pionowych. Jeśli chcesz zakonserwować powierzchnię pionową na zewnątrz i zależy Ci w na ochronie UV, to jest to bezbarwny impregnat idealny dla Ciebie.
Oprócz promieniowania UV warto zwrócić uwagę na właściwości hydrofobowe impregnatów czyli ochronę przed wilgocią i deszczem. Doskonałym rozwiązaniem, dla osób szukających zabezpieczenia przed wodą będzie zastosowanie naszego bezbarwnego impregnatu do drewna w postaci protektora drewna. To specjalny, w pełni bezbarwny preparat, do impregnacji drewna na zewnątrz.  Będzie to szczególnie dobry wybór, jeżeli chcemy zabezpieczyć takie elementy jak np. plac zabaw czy przydomowa piaskownica, ponieważ ten w pełni naturalny produkt, posiada pełną certyfikację, która gwarantuje, że jest bezpieczny dla zdrowia i życia ludzi, zwierząt oraz roślin.

Impregnat do drewna bezbarwny

Bezbarwny impregnat do drewna powinien dobrze konserwować drewno przed sinicą oraz zgnilizną. Oznaką sinizny są niebieskie plamy. Za zmianę koloru drewna odpowiedzialne są grzyby należące do workowców oraz grzyby niepełne (deuterobacteria). Istnieje około 100 rodzajów niebieskich plam i pleśni czyhających na nasze drewno, które powodują siniznę i niszczenie drewna. Niedoskonałe grzyby zwykle powodują jedynie niebieskawą barwę na powierzchni drewna. Ta niebieska plama (nazywana plamą pleśniową) ma niewielkie znaczenie, ponieważ znika po struganiu drewna. Warto jednak zapobiegać takim zjawiskom używając odpowiedniego preparatu.
Podobna sytuacja ma sie w przypadku zgnilizny drewna, w określonych warunkach temperatury, wilgotności drewna i powietrza, reakcji środowiskowych, a także w określonych warunkach (i świetle) kawałki niezabezpieczonego drewna łatwo ulegają działaniu specyficznych enzymów wytwarzanych przez grzyby. Z powodu złożonych procesów biochemicznych biopolimery rozkładają się do postaci, która może być wchłaniana przez komórki grzybów. Biologiczny proces rozkładu drewna nazywany jest biokorozją. Biologiczna korozja drewna wywoływana przez grzyby to tzw. Zgnilizna drewna.
Zarówno w przypadku sinizny jak i zgnilizny lepiej przeciwdziałać "zawczasu", dlatego odpowiednim preparatem w postaci bezbarwnego impregnatu do drewna będzie impregnat WR AQUA. Jak sama nazwa wskazuje produkt jest wysoce hydrofobowy, ale również skutecznie go zabezpiecza. Impregnat do drewna WR Aqua wnika w drewno głęboko i chroniąc je przed wilgocią oraz ogranicza kurczenie czy pęcznienie się drewna. Nie wierz nam jednak na słowo! Zaufaj normom i certyfikatom, które potwierdzają działanie tego bezbarwnego impregnatu do drewna! Wr Aqua impregnuje przed szkodnikami roślinnymi, takimi jak zgnilizna (wg EN 152) czy sinica (wg EN 113), zgodnie z obowiązującymi normami. To prawdopodobnie najlepszy bezbarwny impregnat do drewna na rynku!

Bezbarwny impregnat do drewna – na co zwrócić uwagę?

Jaki powinien być bezbarwny impregnat do drewnaSkuteczna impregnacja drewna powinna przede wszystkim chronić przed: pleśnią, grzybami domowymi, sinizną i owadami. Na etykiecie powinna znajdować się informacja o zakresie ochrony, a dodatkowo powinno to być potwierdzone numerem pozwolenia Ministerstwa Zdrowia na obrót produktami biobójczymi. Bezbarwne impregnaty do drewna dostępne na tej stronie to produkty niemieckiej firmy Osmo, które są oparte na starannie oczyszczonych olejach i woskach roślinnych.  Są najwyższej jakości - naturalne i skuteczne. Po wyschnięciu wszystkie powłoki są bezpieczne dla ludzi, zwierząt i roślin (nadają się do zabawek spełniających normę EN 71.3; DIN 53160 odporne na pot i ślinę). Impregnacja drewna farbą Osmo to ekologiczne rozwiązanie dla Twojego domu. Impreganty produkowane są na bazie naturalnych olejów roślinnych (lniany, słonecznikowy, sojowy, ostowy), a do produktów wewnętrznych (np. Wosk olejny) cenne woski roślinne (wosk karnauba i wosk kandelila). 

Przygotuj drewno do impregnacji

Impregnacje drewna najlepiej rozpocząć w okresie wiosennym, a najpóźniej pomiędzy latem a jesieniom. Impregnację najlepiej wykonywać w temperaturze 5-20 ° C. Po wyschnięciu namoczonej powierzchni nie należy jej wystawiać na działanie deszczu. Należy również pamiętać, że drewno powinno być w dobrym stanie jeszcze przed konserwacją. Jeśli jest wyszarzone należy je przywrócić do odpowiedniego stanu. Promienie ultrafioletowe niszczą ligninę, która jest jednym z podstawowych składników drewna łączącym jego komórki, odpowiedzialną za wytrzymałość i sztywność. Materiał szarzeje, staje się porowaty i łatwo ulega działaniu wody.

Jeśli twoje drewno jest już wyszarzałe od słońca, to masz jeszcze możliwość przywrócić mu dawny blask, lecz powinieneś najpierw wykonać kilka czynności. Możesz użyć żelu do usuwania szarości drewna Osmo, aby przywrócić drewnu naturalny kolor. Kolejnym krokiem powinna być konserwacja drewna. Panele tarasowe warto należy zabezpieczyć farbą pigmentowaną firmy Osmo - najlepiej specjalnie do tego celu opracowanym olejem do tarasów. Z tego powodu drewno zostanie zaimpregnowane, aby zapobiec przedostawaniu się kurzu i procesowi szarzenie drewna.

Impregnacja – o czym warto pamiętać?

Nie warto rezygnować z impregnacji. Nieimpregnowane drewno będzie się wypaczać, kurczyć, pękać i tracić swój rozmiar. Może stać się także siedliskiem szkodników i miejscem rozwoju grzybów i bakterii. W rezultacie właściwości i jakość drewna ulegają osłabieniu. Przy zabezpieczaniu drewna ważne są takie czynniki jak rodzaj i właściwości impregnatu, sposób użycia, temperatura i czas nasycania. Nie należy impregnować drewna wcześniej pomalowanego, wilgotnego lub nieoczyszczonego. Każda powierzchnia drewna powinna być sucha, czysta, wolna od korozji biologicznej i kurzu, nim przejdziemy do jej impregnacji.

Drewno musi być nieprzetworzone - na drewnie nie może być śladów powłoki lub żywicy. Impregnację drewna stosuje się najczęściej w pracach konserwatorskich oraz przy budowie nowych obiektów. Zastosowane odczynniki chemiczne nadają drewnu określone właściwości, co może poprawić jego wyjątkowe właściwości. Zaimpregnowaną powierzchnię należy również dokładnie odtłuścić środkiem czyszczącym - po odtłuszczeniu trzeb sprawdzić,  czy na powierzchni nie ma mokrych miejsc. Ważnymi cechami impregnatów (wpływającymi na ich skuteczność) są zdolność wnikania preparatu w głąb drewna oraz odporność na wodę. Ważna jest również konsystencja substancji - im cieńsza substancja, tym lepsza przepuszczalność. Impregnacja bezbarwna charakteryzuje się zwykle optymalnymi parametrami.