Katalog

Dostępność
Stan:

Nowe produkty

Kolorowe impregnaty do drewna OSMO 

Jest 6 produktów.
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

Kolorowe impregnaty do drewna

Kolorowe impregnaty do drewna skutecznie impregnują drewno, dodatkowo poprawiając jego walory kolorystyczne. Produkty z tej kategorii działają dokładnie tak samo, jak bezbarwne środki do konserwacji drewna, z tym, że dodają koloru zabezpieczanym przedmiotom. 

Dobry kolorowy impregnat do drewna – jaki być powinien?

Dobry impregnat do drewna powinien podkreślić oraz uwypuklić kolor drewna, lecz nie maskować jego tekstury! Piękne drewno wyróżnia się nie tylko ciekawym kolorem, lecz również charakterystycznym śladem pozostawionym w pile. Wielu właścicieli architektury drewnianej  o tym zapomina używając lakierów bądź farb, które całkowicie pokryją drewnianą powierzchnię drewna - to ogromny błąd! 

Istnieją lazury dekoracyjne, które oprócz zachowania funkcji ochronnych, podkreślają piękno powierzchni drewnianej. Transparentna lazura do drewna zapewni drewnu eleganckie satynowe wykończenie i naturalnie podkreśli wzór słojów widocznych na drewnie. Przeźroczysta barwa uwidocznia strukturę drewna sprawiając, że kory stają się żywe i piękne.  Pamiętaj, w przeciwieństwie do farby impregnacja przy użyciu lazury jest transparentna. Taka kombinacja zapewnia ciekawą kolorystykę desek, podkreślając naturalne wzory faktur. Ostateczny efekt wizualny zależy jednak od wyglądu powierzchni przed malowaniem.

Jeśli zależy nam na wysokiej ochronie na zewnątrz, to nasz kolorowy impregnat do drewna powinien posiadać wysoką ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem. Słońce to główny czynnik powodujący szarzenie drewna, jego łamliwość oraz kruchość. Warto, by nasz kolorowy impregnat do drewna oprócz funkcji dekoracyjnych oraz uszlachetniających chronił drewno również przed czynnikami spowodowanymi słońcem. W tym celu polecamy Państwu nasz olej ochronny uv kolor. To produkt opracowany na bazie naturalnego oleju roślinnego, który może wnikać w głąb drewna, aby zachować jego elastyczność i jego naturalny wygląd.

Dobry impregnat do drewna powinien zawierać substancje biobójcze

Ze względu na ochronę drewna zewnętrznego do impregnacji drewna należy wprowadzić substancje bakteriobójcze, które zapobiegną przedostawaniu się szkodników i grzybów do drewna. Dodatek biobójczych składników aktywnych może chronić farbę przed mikroorganizmami, takimi jak pleśń, glony i mech, które mogą powodować nieestetyczne przebarwienia. Sposób, w jaki Osmo dobiera takie składniki jest całkowicie bezpieczny oraz eliminuje negatywny wpływ na ludzi.

Kolor impregnatu do drewna – czym się kierować przy wyborze?

Nie wiesz, jaki kolor impregnatu wybrać do pielęgnacji ogrodzeń, mebli ogrodowych czy drewnianych pawilonów? Twój osobisty gust to tylko jeden z czynników, które warto wziąć pod uwagę. Pamiętaj, że w przypadku impregnacji drewna kolor nie jest priorytetem. Szczególnie ważne są parametry wytrzymałościowe i stopień ochrony produktu, aby nie wpływały na nie niekorzystne warunki zewnętrzne (np. deszcz, wiatr, promieniowanie słoneczne, rozwój pleśni i grzybów). Potrzebujemy produktów, które wnikają w strukturę drewna i przygotowują do dalszej obróbki oraz estetyki.

Jeśli zależy Ci nie tylko na ochronie drewna, ale także ciekawych efektach wizualnych, możesz dopasować wygląd tych elementów do otoczenia - np. Kolor elewacji czy ogrodzenia, co jest dobre.

Kolory impregnatu do drewna

Szukając odpowiedniego impregnatu do drewna warto zwrócić uwagę na kolory. Chcąc zachować fakturę przy zmianie koloru drewna, warto wybrać impregnat do bejcy, najciekawsze kolory impregnatów to: impregnat do drewna biały - stosowany zazwyczaj do nowoczesnych elewacji, impregnat do drewna platyna czy impregnat do drewna w kolorze szarym. Popularne na rynku są również impregnaty w kolorach naturalnego drewna. Precyzyjnie dobrana ilość pigmentu w impregnatach Osmo jest  idealnie dopasowana do naturalnego odcienia danego gatunku drewna, zapewniając w ten sposób ochronę i wierny kolor powierzchni.