Katalog

Dostępność
Stan:

Nowe produkty

Farby do Betonu 

Jest 2 produktów.
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Beton cieszy się co raz większą popularnością, wykorzystywany jest zarówno jako element konstrukcyjny jak i jako element dekoracyjny. Nowoczesne projekty wnętrz, często korzystają z futurystycznego wyglądu betonu wprowadzając go do wnętrz. Charakterystyczna faktura i naturalny kolor betonu mają swój niepowtarzalny urok, można go uwydatnić lub zmienić całkowicie, za pomocą odpowiednio dobranej farby. Wystarczy chęć, dobry pomysł i znajomość kilku zasad malowania betonu wewnątrz i na zewnątrz, aby stworzyć coś nowego i wyjątkowego.

Czym malować beton?

Farby do betonu, to szybki i wygodny sposób odnowienia i zabezpieczenia tego typu powierzchni. Zwiększają ich wytrzymałość, zabezpieczają przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz oraz nadają nowy wygląd, jeżeli tego potrzebujemy. Kluczem do sukcesu jest dobranie odpowiedniej farby do potrzeb danej powierzchni i warunków jej użytkowania. Wybierając jedną z tych przeznaczonych specjalnie do malowania betonu, możemy skorzystać z:

  • Farby akrylowe, dają one powłokę odporną na uszkodzenia mechanicznie i na okresowe zawilgocenie. Nie gwarantują ochrony w środowisku wilgotnym i nie są polecane do malowania dużych powierzchni ze względu na konieczność nakładania dwóch warstw. Zaletą farb akrylowych jest bogata paleta kolorystyczna.
  • Farby akrylowe z dodatkiem silikonu, tworzą gładka i elastyczną powłokę i doskonale sprawdzają się na wszystkich podłożach przemysłowych. Cechują się dobrą przyczepnością do betonu i podwyższoną odpornością na wilgoć.
  • Farby epoksydowe, są dwuskładnikowe i zapewniają jedną z najskuteczniejszych osłon dla betonu. Sprawdzają się w najbardziej wymagających miejscach, są odporne na uszkodzenia chemiczne. Nadają się najlepiej do malowania posadzek betonowych.
  • Farby alkidowe są polecane głównie do malowania pionowych ścian i posadzek w miejscach o małym natężeniu ruchu. Pomalowana tą farbą powierzchnia, nie jest zbyt odporna na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. 

Impregnaty do betonu to środki stosowane gdy chcemy zabezpieczyć powierzchnie betonowe bez zmiany ich wyglądu. Zachowują naturalny koloryt i strukturę betonu, zabezpieczają powierzchnię ścian i podłóg betonowych przed wilgocią i pyleniem. Stosowanie impregnatów zapobiega również powstawaniu przebarwień i ułatwia czyszczenie betonowych powierzchni.

Farba do malowania betonu

Beton jak każda inna powierzchnia może być malowana. Zmiana wyglądu betonu, dzięki odpowiednio dobranej farbie może być trwała i efektowna. Dobrze dopasowane farby sprawią, że pomalowany beton będzie odporny na warunki atmosferyczne i zmiany temperatury, powierzchnie takie cechują się trwałością i mają odpowiednią wytrzymałość na ścieranie. Mają one bogatą paletę kolorów, dzięki której każdy projekt będzie wyjątkowy.

Impregnat do betonu

Wykorzystywany do wykończenia kominków, ścian lub podłóg we wnętrzach beton architektoniczny, to bardzo popularny materiał. Jego wykorzystanie w pomieszczeniach wymaga zabezpieczenia takich powierzchni w odpowiedni sposób. Ponieważ często, chcemy zachować naturalny wygląd betonu i jego niepowtarzalną strukturę konieczne jest wykorzystanie odpowiednich środków takich jak olej bezbarwny do betonu i płytek Osmo 610 . Jest to specjalnie opracowany impregnat na bazie olejów i wosków, przeznaczony do betonu i płytek nieszkliwionych. Dzięki takiej impregnacji powierzchnie stają się wodoodporne oraz nie wrażliwe na plamy i ścieranie. Środek jednocześnie nie tworzy nie naturalnego filmu na powierzchni. Może być stosowany do sztucznego kamienia, jastrychu, mikroporowatego kamienia naturalnego o polerowanej, szlifowanej lub łupanej powierzchni oraz płytek nieszkliwionych.