Aktywne filtry

LAZURA JEDNORAZOWA HS PLUS

49,99 zł Cena

LAZURA JEDNORAZOWA HS PLUS OSMO

dostępna w kolorach 

- Biały Świerk 9211 - Osmo

- Srebrna Topola - 9212 - Osmo

- Sosna - 9221 - Osmo

- Mahoń - 9232 - Osmo

- Czerwień Skandynawska - 9234 - Osmo

- Czerwony Cedr - 9235 - Osmo

- Modrzew - 9236 - Osmo

- Dąb - 9241 - Osmo

- Zieleń Choinkowa - 9242 - Osmo

- Orzech - 9261 - Osmo

- Teak - 9262 - Osmo

- Palisander  9264 - Osmo       

- Heban - 9271 - Osmo

 

Lazura do drewna

Lazura do drewna to specjalistyczny preparat, który chroni materiał przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i promieniowaniem ultrafioletowym, a także zapobiega zamarzaniu. Lazura do drewna to produkt tworzący nieprzepuszczalną warstwę zewnętrzną, która wnika w powierzchnię drewna, zapewniając w ten sposób skuteczną ochronę powierzchni drewnianych. Na drewnie pokrytym glazurą cząsteczki wody zbierają się w kropelki (perlenie) i nie wnikają do wnętrza. W zależności od rodzaju i koloru większość lazur przeznaczonych do drewna tworzy przezroczystą powłokę, dzięki czemu zachowują piękno i naturalną strukturę tego szlachetnego materiału.

Lazura ochronna

Głównym przeznaczeniem lazury ochronnej jest impregnacja i ochrona drewna. Tak samo jak chronimy nasze płytki w łazience czy kuchni glazurą, która zabezpiecza jej powierzchnie w miejscach podatnych na brud i zachlapanie, tak samo powinniśmy zadbać o elementy drewniane w naszym budownictwie takie jak okna, drzwi, meble ogrodowe czy ogrodzenia. Dzięki zastosowaniu powłoki ochronnej możemy uzyskać ochronę drewna trwającą przez wiele lat. 

Lazura ochronna, w zależności od rodzaju,  jest preparatem zabezpieczającym wieloma czynnikami fizycznymi i chemicznymi: promieniowaniem ultrafioletowym, gniciem drewna spowodowanym wilgocią lub deszczem, insektami, które żywią się drewnem a także algami i grzybami, które odpowiadają za ciemne plamy na naszym drewnie. 

Lazura czy impregnat?

Środków ochronnych jest wiele, a stosowane przez nas drewno może mieć różne właściwości, dlatego chcąc jednocześnie zabezpieczyć i ozdobić powierzchnię, musimy dokładnie znaleźć odpowiedni środek do zastosowania. Generalnie możemy wyróżnić dwa rodzaje powłok ochronnych. Do impregnacji możemy użyć powłok olejowych lub wodnych.

 • Preparaty na bazie oleju skutecznie wnikają w drewno, nadając efekt "wilgotnego drewna" oraz nie pękają, wybrzuszają się czy łuszczą. Jest jednak kilka wad stosowania powłok na bazie oleju. Olejowe powłoki nie są odporne na ciecze. Dodatkowo konserwacja takimi produktami wymaga sporej ilości czasu. Brak ochrony przed wilgocią może stanowić ogromny problem, dla wielu osób konserwujących drewno w swoim ogrodzie. Gwałtowne zmiany temperatur, częste opady i skoki temperatury w ostatnich latach stanowią prawdziwe zmartwienie dla wielu Polaków. Może warto poszukać lazury, która zapewni skuteczną ochronę również przed wilgocią?
 • Oprócz preparatów na bazie oleju istnieją również produkty do impregnacji na bazie powłok wodnych. Powłoki wodne dobrze chronią przed cieczami, zabezpieczą powierzchnie przez ścieraniem, a także są proste w pielęgnacji. Jednak i one mają swoje wady. Możemy je restaurować jedynie po oszlifowaniu, w przypadku impregnatów na bazie powłok wodnych trzeba od razu odnowić całą powierzchnię a dodatkowo powłoki wodne są podatne na pęknięcia, łuszczenie i wybrzuszenia. Powłoki wodne i lakiernicze tworzą grubą warstwę na skutek czego powstaje hermetyczny film. Zapewnia on dobrą ochronę przed wodą jednak nie pozwala drewnu oddychać oraz często gruba powłoka sprawia, że szlachetne rysy drewna zostają zamalowane przed grubą warstwę impregnatu, a przecież nie o to chodzi w konserwacji drewna. 

Są jednak na rynku uniwersalne lazury do drewna. Jeśli chcesz poznać jeden system, który łączy obydwie zalety powłok olejowych i lakierniczych, to koniecznie zapoznaj się z poniższym akapitem. 

OSMO Lazura Olejna do ochrony drewna

Lazury Olejne Osmo to innowacyjne, pochodzące z Niemiec  produkty na bazie naturalnych olejów roślinnych oraz wosków, które łączą zalety zalety powłok na bazie oleju oraz tych wodnych. Lazury posiadają oleje, które wypełniają pory drewna i zabezpieczają je przed szkodliwym działaniem wody. Nie tworzą jednak na powierzchni hermetycznego filmu. Drewno pokryte mikroporowatą powłoką przyjmuje i oddaje wilgoć bez jakichkolwiek uszkodzeń, co sprawia że Lazura olejna Osmo będzie dla Państwa doskonałym, uniwersalnym oraz przyjaznym środowisku wyborem, który z całą pewnością możemy Państwu rekomendować. 

Co więcej, lazury olejne marki Osmo są łatwe w aplikacji ponieważ powłoki na bazie olejów nie wymagają gruntu. Osmo produkty impregnujące są bardzo wydajne, co sprawia, że wystarczy już jedna warstwa, by zapewnić skuteczną ochronę drewna, oznacza to dodatkowe oszczędności w portfelu. Lazury marki Osmo doceniło wielu specjalistów, fachowców czy budowlańców. Nic bardziej dziwnego! Lazury ochronne Osmo zapewniają znakomite pokrycie spowodowane, wysoką zawartością stałych substancji. Co więcej impregnaty nie zostawiają śladów pociągnięć pędzla, dzięki długiemu czasowi obróbki. Powłok ochronnych takich jak lazury nie trzeba rozcieńczać a aplikacja na większej powierzchni nie stanowi żadnego problemu. 

Mówi się, że lazury do drewna firmy Osmo pozwalają "drewnu oddychać", to oczywiście prawda. Po zastosowaniu lazury ochronnej Osmo, drewno pokrywa mikroporowata powłoka, chroniąca je przed szkodliwym działaniem wody. Drewno przyjmuje i oddaje wilgoć bez jakiegokolwiek uszkodzenia powierzchni. Warto równiez wspomnieć o właściwościach antystatycznych jakie zapewnia taki rodzaj powłoki. Lazura ochronna osmo to produkt antystatyczny ( czyli przyciągający mniej kurzu) jest to rozwiązanie idealne dla alergików. 

Lazura olejna do ochrony drewna Osmo to dekoracyjna, kolorowa, choć transparentna farba stosowana do ochrony drewna na zewnątrz. Powstaje na bazie naturalnego oleju roślinnego, który może wnikać w głąb drewna, aby zachować jego elastyczność i zdrowy wygląd. Szkło nadaje drewnu piękny kolor i pozostawia wyraźnie widoczny rysunek słojów. Ta mikroporowata powłoka pozwala drewnu swobodnie oddychać, zmniejszając w ten sposób jego rozszerzanie się i kurczenie. W rezultacie drewno nigdy nie pęknie, nie zgnije ani nie będzie ulegało skurczeniu. Lazura olejna jest wodoodporna, szczególnie na warunki atmosferyczne i promienie ultrafioletowe. Aby ją odświeżyć, wystarczy wyczyścić i przemalować. Nie ma potrzeby szlifowania i gruntowania powierzchni. Ta nowoczesna, wydajna lazura do drewna jest bardzo łatwa do nakładania i odnawiania - nie nawarstwia się ani nie wysycha podczas budowy. Lazura olejna Osmo do ochrony drewna zawiera składniki aktywne, które chronią je przed pleśnią, algami i grzybami.

Lazura do drewna: podkreślenie jego naturalnego piękna

Istnieją również lazury dekoracyjne, które oprócz funkcji konserwujących potrafią zapewnić atrakcyjny wygląd powierzchni drewnianych. Transparentna lazura do drewna pozwoli uzyskać eleganckie satynowe wykończenie i w naturalny sposób podkreśli widoczne na drewnie wzory faktur. Chcąc podkreślić piękno drewna warto zastosować lazurę marki Osmo ponieważ zapewnia skuteczną ochronę drewna nadając mu transparentny kolor, który pozostawia widoczną strukturę pnia drewna. Kolory są żywe i piękne, jednak zarys drewna pozostaje widoczny, dzięki czemu możemy podziwiać interesujące na pniu wzory. 

Lazury do drewna: kolory

Szukasz lazury do drewna w ulubionym kolorze? Są dostępne następujące lazury:

 1. Lazura w naturalnym kolorze sosny
 2. Bezbarwna, matowa lazura ochronna
 3. Lazura ochronna modrzew
 4. Lazura ochronna machoń
 5. Lazura ochronna dąb oraz jasny dąb
 6. Lazura ochronna w kolorze orzechu
 7. Lazura ochronna Teak - nazwa pochodzi od rodzaju drzewa z południowschodniej Azji. (Inaczej Teczyna)
 8. Osmo Lazura ochronna Pina
 9. Lazura ochronna Heban
 10. Lazura ochronna Palisander
 11. Ochronna lazura w kolorze Cedr
 12. Lazura ochronna Choinkowa Zieleń
 13. Daglezja - lazura ochronna
 14. Biała lazura ochronna - biały odcień jest bardzo często kolorem rekomendowanym do nowoczesnych elewacji. 
 15. Lazura szarość bezaltowa
 16. Lazura platynowa
 17. Perłowo szara lazura ochronna
 18. Kwarcowy szary - lazura ochronna

Jeśli zależy Ci na metalicznym kolorze, możesz sięgnąć po specjalną wersję lazury nazwanej LAZURĄ EFFEKT. Wyróżniają się one subtelnym i wyjątkowym metalicznym połyskiem. Lazury w metalicznych kolorach są dostępne w wariantach: srebny agat, srebny grafit oraz srebny onyx. Warto podkreślić, że ten rodzaj lazury zawiera prawdziwe cząstki metaliczne. 

Lazury do drewna: ile lat ochrony

Czas ochrony drewna zależy od warunków atmosferycznych i wielu różnych czynników. Zazwyczaj impregnacja drewna pozwala na ochronę w granicach 5 do 7 lat, pod koniec tego okresu warto zadbać o ponowną aplikacje.