Katalog

Stan:
Producent

Nowe produkty

Promocje

Tarasy 

Jest 13 produktów.
Pokazuje 1 - 12 z 13 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 13 elementów

Czym impregnować drewno na taras?

Ze względu na zmienne warunki atmosferyczne deski tarasowe muszą być odpowiednio zabezpieczone. Zaszkodzić im może nie tylko deszcze czy też niska temperatura ale również różnego rodzaju grzyby czy też pleśń.

Aby uniknąć takowej sytuacji deski tarasowe powinny zostać odpowiednio zabezpieczone. Impregnacja drewna to proces który jest kluczowy, jeżeli taras ma służyć domownikom przez wiele lat. Impregnację desek tarasowych najlepiej przeprowadzić dwukrotnie, przy czym druga warstwa powinna zostać nałożona już po wyschnięciu pierwszej.

Również podkonstrkcja tarasu powinna zostać odpowiednio zabezpieczona aby wydłużyć żywotność całej konstrukcji. Po montażu desek tarasowych należy pamiętać o olejowaniu drewna – zależnie od warunków pogodowych.

Impregnat do drewna na  taras

Wybierając olej tarasowy należy zwrócić uwagę na jego skład. Impregnaty tarasowe Osmo to produkty na bazie naturalnych olejów roślinnych, których celem jest ochrona, renowacja jak i też barwienia powierzchni tarasów.

Impregnaty tarasowe tworzą hydrofobową, mikroporowatą powłokę dzięki, której drewno może swobodnie oddychać ( redukcja pęcznienia i kurczenia się drewna ). Zastosowanie oleju Osmo sprawia, że drewno nie pęka ani nie odpryskuje. Dodatkowo należy zauważyć, że olej tarasowy wygładza powierzchnię drewna i zabezpiecza ją  przed wnikaniem brudu.

Co również niezwykle istotne, późniejsza renowacja tarasu zabezpieczonego olejem jest niezwykle prosta i łatwa. Nie trzeba gruntować ani szlifować powierzchni przed kolejnym nakładaniem oleju.

Nasze impregnaty do tarasów bez problemu dopasują się do barwy danego gatunku drewna z jakiego został wykonany taras. Dzięki nim odnowisz lub wyrównasz kolor desek na tarasie.